Kişisel Web Sitesi

Kişisel web sitesi günümüzde artık bir ihtiyaç haline geldi. Serbest çalışan iseniz mutlaka bir kişisel web sitesi sahibi olmanız gerekli. Kişisel web sitesi genellikle biyografi ve otobiyografi üzerinden hazırlanması gerekir. Web sitesine gelecek olan ziyaretçilerin sizi daha yakından tanıyabilmesi için bu oldukça önemlidir. İnsanlar bazı sektörlerde artık firmalarla çalışmak yerine serbest çalışan veya freelancer olarak hizmet veren kişilere ihtiyaç duyuyor. Bu bağlamda sizde eğer bir serbest çalışan iseniz; kişisel web sitesi sahibi olmanız gereklidir.

Kişisel Web Sitesi Avantajları

Kişisel web sitesi avantajlarının en başında sitenize gelen ziyaretçilerin doğrudan sizi tanımasını sağlamış olursunuz. Böylelikle müşteriniz ile aranızda bir güven bağı kurabilirsiniz. Bu konuda oldukça önemlidir çünkü her işte tecrübe ve deneyim en başta gelir. Bu yüzden kişisel web sitesi içerisinde kendinizi çok iyi tanıtmanız gerekmektedir. Kişisel web sitesinin bir diğer avantajı ise verdiğiniz hizmet ile alakalı aldığınız eğitimleri veya katıldığınız konferanslardan bahsede bilmenizdir. Böylelikle kişisel web sitesini ziyaret eden kullanıcılar sizlerin vermiş olduğunuz hizmetiniz bakımından aldığınız eğitimlerle tecrübenizi ölçebilir.

Kişisel Web Sitesinde Olması Gerekenler

Kişisel web siteniz sizin bir dijital kimliğinizdir. Burada kendinizden bolca bahsetmeniz gereklidir. Olabildiğince kendinizi en sade dil ile anlatmaya çalışın. Böylelikle sitenize gelen ziyaretçiler sizi daha yakından tanımış olur. Kişisel web sitelerinde mutlaka sosyal medya hesaplarınızı paylaşsın. Eğer bi Linkedin hesabınız yok ise ilk önce bu hesabı açarak başlayın. Linkedin bildiğiniz üzere iş dünyasının kullandığı bir sosyal medya platformudur. Bu platformda olmanız ve kişisel web sitesi içerisinde bu hesabınızı paylaşmak oldukça etkili olacaktır. Daha önce vermiş olduğunuz hizmetlerden veya işlerden geri dönüşlere mutlaka yer verin. Referans noktası kişisel web sitesi için oldukça önem arz etmektedir.

Kişisel Web Sitesi Özellikleri

Kişisel web sitesi özelliklerinin başında özgeçmiş geliyor. Aynı zamanda blog yazıları bölümü ile sektörünüz ile alaklı blog yazıları paylaşabilirsiniz. Bu aynı zamanda düzenli olarak ziyaretçi çekmenizi ve sitenizin Google gözünde değerli olmasını sağlayacaktır. Bu alanda kopya içerikler girmekten kaçının. İnsanlar daha önce farklı yerlerde gördükleri metin ve makaleleri tekrar gördükleri siteleri hemen terk ediyorlar. Mümkün olduğunca blog yazılarınızı kendiniz yazın.

Kişisel Web Sitesi Nasıl Yapılır

Kişisel web sitesi yapmak sanıldığının aksine biraz zor olabilir. Tabi ki internette ücretsiz kişisel web sitesi yapım araçları ve siteleri mevcut. Fakat bu siteler tasarımı sizlere ücretsiz olarak sunup; aylık veya yıllık olarak sunucu barındırma ücretleri yansıtabilirler. Kişisel web sitesi yaptırmak istiyorum ne yapabilirim? sorusunun cevabını aslında biz veriyoruz. Sizi en iyi şekilde yansıtan bir kişisel web sitesi tasarımını bu alanda daha önceden elde ettiğimiz başarılarımız ile harmanlayarak kaliteli bir kişisel web sitesi sizlere sunabiliriz.